Tous les produits
-
Clôture en treillis métallique
-
Clôture temporaire en métal
-
Barrière en acier tubulaire
-
Maille de câble métallique d'acier inoxydable
-
clôture d'élevage
-
Panneau de clôture pour bétail
-
Rameau de sécurité en maille V
-
Barrière de contrôle de la foule
-
Clôture de sécurité anti-escalade
-
Clôture à maillons de chaîne
-
Barbelé rasoir
-
Château de chiens en acier
-
Cage de piège pour animaux
-
Grille en acier galvanisée
-
panier en filet de fil
-
Je suis désolé.La qualité de vos produits de clôture en treillis métallique sont fantastiques et stables, depuis le début, vous m'avez aidé à en savoir plus sur les produits, je crois dans l'avenir. -
Je suis Federico.Je suis content de la livraison, ils ont envoyé les produits de clôture en treillis métallique si vite que je pouvais saisir l'occasion de travailler avec mon client, en même temps.Alors j'ai décidé qu'ils seraient mon premier fournisseur pour les produits de clôture en treillis métalliques. -
À MLe fournisseur de produits de clôture en treillis métallique est très patient et gentil avec moi, ils m'ont conseillé de nombreuses idées sur les produits, alors j'ai décidé de travailler avec eux. Même la première commande n'est pas deux beaucoup.Mais leur prix est très compétitif et je suis satisfait de la qualité aussi, un fabricant très fiable.
Flexible SS316 Stainless Steel Wire Rope Mesh with 7x7cm Mesh Hole for Zoo Safety and Anti-Theft Protection
| Lieu d'origine | Hebei, Chine |
|---|---|
| Nom de marque | LaiDi |
| Certification | ISO9001:2015 |
| Numéro de modèle | S01 |
| Quantité de commande min | 200 mètres |
| Prix | US$5-US$150 |
| Détails d'emballage | palette en acier en fer |
| Délai de livraison | 15-20 jours |
| Conditions de paiement | T/T |
| Capacité d'approvisionnement | 1000 mètres par jour |
Détails sur le produit
| Nom du produit | Mesh de corde en métal en acier inoxydable | taper | Maille de protection |
|---|---|---|---|
| Matériel | SS316 | Lieu d'origine | Hebei, Chine |
| Style tissage | Armure toile | Technique | Tissé |
| Certificat | ISO9001 | Port de chargement | Port de Tianjin |
| Application | Maillage de sécurité pour animaux de compagnie | Diamètre du fil | 1,6 mm |
| Trou de maille | 7x7cm | Couleur | Noir |
Description de produit
Flexible Stainless Steel Wire Rope Mesh For Anti Theft Safety
Architectural rope mesh made from stainless steel 304, 316 and 316L with a unique decorative style and superior security features. The diamond hole pattern provides exceptional strength and flexibility.
Product Specifications
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Stainless steel wire rope mesh |
| Type | Protecting mesh |
| Material | SS304 |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Weave Style | Plain Weave |
| Technique | Woven |
| Certificate | ISO9001 |
| Loading Port | Tianjin port |
| Application | Zoon safety mesh |
| Wire Diameter | 1.0mm |
| Mesh Hole | 7x19cm |
| Color | Green |
Technical Specifications
| Parameter | Details |
|---|---|
| Material | 304, 304L, 316, 316L, 310s etc. |
| Wire Diameter | 1mm-5mm; common dia. Like 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
| Wire Structure | 1x7, 1x19, 7x7, 7x19, etc. |
| Type | Woven, Ferruled and Knotted |
Key Features
- Light weight and high strength: while ensuring durability, it will not bring too much burden to the installation structure.
- Strong corrosion resistance: not easy to rust and be corroded, can be used for a long time in various environments, and the service life can reach more than 30 years.
- Good flexibility: It has good flexibility and can adapt to a certain degree of deformation.
- Fatigue resistance, impact resistance: can withstand repeated tensile and impact, breaking force is large, the overall structure is durable.
- Green environmental protection: close to nature, will not cause pollution to the environment.
- Good perspective: the net surface is flat, the appearance is luxurious, the style is novel, and its good perspective can ensure that the field of vision is open.
- Flexible design: Mesh size, shape, etc. can be customized according to different needs.
- Easy installation: It can be used in construction applications on various structures.
- No later maintenance: After installation, there is no need for additional maintenance work.
- Strong anti-climbing ability: can effectively prevent climbing.
- Good cushioning: When hit by external force, it can play a better cushioning role.
- Light resistance and good weather resistance: it will not change color under long-term sunlight.
Applications
- Zoo construction: animal enclosures, aviary mesh, bird cage, wildlife park, marine park
- Protective device: playground fence, acrobatic show protection net, wire rope mesh fence
- Architecture safety net: stair/balcony railing, balustrade, safety net, anti-fall net
- Decorative net: garden decoration, wall decoration, interior decoration net, outdoor decoration
- Green wall (plants climbing support)
Additional Advantages
- High strength, strong toughness, free-angles curving and fold, easy for transportation and installment.
- Anti-corrosive, resist the rust, can be repeated use.
- Resists chewing by rodents and other pests.
- This product can bear the heavy snow and the gale very much.
- Without toxic material, safety, environmental protection.
Packing Information
1. The outside is packed in wooden cases
2. Special package can be customized. Welcome to consult us!
Frequently Asked Questions
Q: Are you a factory or trading company?
A: We are a factory.
Q: What certificate do you have?
A: We have ISO and CE certificate.
Q: How does your factory do regarding quality control?
A: We have a special QC department in charge of products' quality.
Q: How long is the warranty period?
A: All of our products have one year warranty.
Q: What's the main market of your company?
A: We have customers all over the world.
Q: How much production capacity of your company one year?
A: This depends on your needs.
Q: Where is your factory located? How can we visit there?
A: Our factory is located in Anping county, Hengshui City, Hebei, China, near Shijiazhuang Airport and Beijing Airport. We offer transportation service.
produits recommandés

