-
Clôture en treillis métallique
-
Clôture temporaire en métal
-
Barrière en acier tubulaire
-
Maille de câble métallique d'acier inoxydable
-
clôture d'élevage
-
Panneau de clôture pour bétail
-
Rameau de sécurité en maille V
-
Barrière de contrôle de la foule
-
Clôture de sécurité anti-escalade
-
Clôture à maillons de chaîne
-
Barbelé rasoir
-
Château de chiens en acier
-
Cage de piège pour animaux
-
Grille en acier galvanisée
-
panier en filet de fil
-
Je suis désolé.La qualité de vos produits de clôture en treillis métallique sont fantastiques et stables, depuis le début, vous m'avez aidé à en savoir plus sur les produits, je crois dans l'avenir. -
Je suis Federico.Je suis content de la livraison, ils ont envoyé les produits de clôture en treillis métallique si vite que je pouvais saisir l'occasion de travailler avec mon client, en même temps.Alors j'ai décidé qu'ils seraient mon premier fournisseur pour les produits de clôture en treillis métalliques. -
À MLe fournisseur de produits de clôture en treillis métallique est très patient et gentil avec moi, ils m'ont conseillé de nombreuses idées sur les produits, alors j'ai décidé de travailler avec eux. Même la première commande n'est pas deux beaucoup.Mais leur prix est très compétitif et je suis satisfait de la qualité aussi, un fabricant très fiable.
High Transparency SS304 Stainless Steel Wire Rope Mesh with 7x19cm Mesh Hole for Zoo Safety
| Lieu d'origine | Hebei, Chine |
|---|---|
| Nom de marque | LaiDi |
| Certification | ISO9001:2015 |
| Numéro de modèle | S01 |
| Quantité de commande min | 200 mètres |
| Prix | US$5-US$150 |
| Détails d'emballage | palette en acier en fer |
| Délai de livraison | 15-20 jours |
| Conditions de paiement | T/T, L/C |
| Capacité d'approvisionnement | 1000 mètres par jour |
| Nom du produit | Mesh de corde en métal en acier inoxydable | taper | Maille de protection |
|---|---|---|---|
| Matériel | SS304 | Lieu d'origine | Hebei, Chine |
| Style tissage | Armure toile | Technique | Tissé |
| Certificat | ISO9001 | Port de chargement | Port de Tianjin |
| Application | Maillage de sécurité pour animaux de compagnie | Diamètre du fil | 2,0 mm |
| Trou de maille | 7x19 cm | Couleur | Couleur en acier inoxydable |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Stainless steel wire rope mesh |
| Type | Protecting mesh |
| Material | SS304 |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Weave Style | Plain Weave |
| Technique | Woven |
| Certificate | ISO9001 |
| Loading Port | Tianjin port |
| Application | Zoo safety mesh |
| Wire Diameter | 1.0mm |
| Mesh Hole | 7x19cm |
| Color | Green |
Flexible stainless steel rope mesh is the characteristic leading product of Longen Mesh, which has been manufacturing the product since 1990. We have CE and ROHS certificates. Stainless steel rope mesh, also called SS cable mesh, is made from high quality stainless steel wire rope with features of extreme anti-corrosion and resistance to UV rays, ensuring long lifespan in harsh environments.
Wire Rope Mesh has skin-like characteristics of a diaphragm which can form a plane surface but can also be tensioned into three-dimensional forms featuring funnel-type, cylindrical, or spherical shapes. As part of our extensive, easy-to-assemble structural wire rope meshes, it is ideal for flexible, intelligent solutions that address a vast variety of requirements.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Material | 304, 304L, 316, 316L, 310s etc. |
| Wire Diameter | 1mm-5mm; common diameters like 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
| Wire Structure | 1x7, 1x19, 7x7, 7x19, etc. |
| Type | Woven, Ferruled and Knotted |
- High Transparency Design: Manufactured with high transparency design that allows admiring the beauty of animals or birds from different angles.
- Eco-Friendly and Easily Assembled: Stainless steel wire and flexible design make this cage eco-friendly and easy to assemble, saving time and effort.
- Durable and Strong: Made of durable galvanized metal frame and stainless steel wire, ensuring it withstands tough conditions without losing shape.
- Versatile Usage: Can be used for farm fence, highway fence, animal farm, zoo fence and more, providing versatile solutions.
- Customizable Height and Dimensions: Available in 1.5m, 1.8m or 2m height, with custom dimensions available to meet individual needs.
- Zoo construction: animal enclosures, aviary mesh, bird cage, wildlife park, marine park
- Protective device: playground fence, acrobatic show protection net, wire rope mesh fence
- Architecture safety net: stair/balcony railing, balustrade, safety net, anti-fall net
- Decorative net: garden decoration, wall decoration, interior decoration net, outdoor decoration
- Green wall (plants climbing support)
- High strength, strong toughness, free-angles curving and fold, easy for transportation and installation
- Anti-corrosive, resists rust, can be repeatedly used
- Resists chewing by rodents and other pests
- Can bear heavy snow and strong winds
- Without toxic material, safety, environmental protection
1. The outside is packed in wooden cases
2. Special package can be customized. Welcome to consult us!

